Rotuz 5:2 Kalna

TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI ROTUZ!!!

W sobotę na własnym terenie w 6 kolejce zmagań o mistrzostwo Bielskiej Klasy B Seniorów Rotuz podejmował ostatnią w tabeli Kalną. Wszyscy wiedzieli, że będzie to spotkanie w którym każdy inny wynik niż zwycięstwo Rotuza będzie sporą niespodzianką. To się udało. Bronów rozbił Kalną 5:2, był drużyną która miała wyraźną przewagę przez cały mecz co zaowocowało aż 5 bramkami.

Już na samym początku Bronów stworzył kilka stuprocentowych okazji, których nie potrafił wykorzystać trener Mariusz Cupriak. W 20 minucie nasz najlepszy strzelec jednak się nie pomylił i zdobył gola dającego prowadzenie naszej drużynie. Po tej sytuacji Kalna przeprowadziła kilka kontr ale nie zdołała pokonać świetnie interweniującego Iskrzyckiego. W 30 minucie piłkę dostał wracający do składu Pyka, zauważył wysuniętego bramkarza gości i pięknym strzałem z 35 metrów „wsadził” bramkarzowi futbolówkę za kołnierz czym podwyższył wynik na 2:0. Niestety w 36 minucie głupia strata piłki przez naszych napastników pod bramką rywala, szybka kontra i Kalna zdobywa gola kontaktowego. W międzyczasie niefortunnie interweniował we własnym polu karnym Kuś i sędzia podyktował karnego. Można powiedzieć, że już tradycyjnie Sławek nie miał większych problemów z obroną tej jedenastki. Wynik do przerwy 2:1 dla UKSu.

Po przerwie, w 50 minucie pięknym wolejem popisał się Cupriak strzelając swoją drugą bramkę w meczu, a siódmą w tym sezonie. Kalna swoimi atakami nie potrafiła sforsować naszej obrony. W 75 minucie faulowany został nasz zawodnik. Do wolnego z 30 metrów podchodzi Chmielniak i pięknym strzałem w okienko podwyższa prowadzenia na 4:1. W 78 minucie doszło do małego zamieszania w naszym polu karnym, które potrafili wykorzystać zawodnicy gości umieszczając piłkę w siatce. Zwycięstwo przypieczętował w 88 minucie Teis; po pięknej, dwójkowej akcji z Kopiaszem oddał strzał w długi róg i zdobył bramkę. Rotuz tym zwycięstwem 5:2 nad Halnym umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Nasi piłkarze mają pięć punktow straty do liderującego Grodźca oraz punkt do wicelidera z Bujakowa, który niespodziewanie w bardzo złych warunkach atmosferycznych uległ na wyjeździe Ligocie 4:2.

Za tydzień, w niedzielę 14 października o godzinie 15:00 nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe ze Słowianem Łodygowice. Wszyscy liczą, że z trudnego terenu w Łodygowicach Rotuz przywiezie 3 punkty.

Rotuz vs. Kalna 5:2