PRZYJECHALI, ZAGRALI, TRZY PUNKTY ZABRALI !!!

Iskra 0:2 Rotuz

Nasi piłkarze przywieźli trzy punkty z niedzielnej konfrontacji przeciwko Iskrze Rybarzowice. Ewidentnie Rotuz ma patent na Iskrę. W dotychczasowych czterech spotkaniach zwyciężał trzykrotnie i raz remisował. W tym meczu nasi piłkarze pokazali kawał dobrej gry w piłkę udowadniając, że zeszłotygodniowa porażka w Łodygowicach była wypadkiem przy pracy spowodowanym szeregiem nieporozumień.

W spotkaniu z Rybarzowicami w wyniku zawieszenia za żółte kartki nie mógł wystąpić Chmielniak, kontuzjowani Rajda oraz Krywult, zmagający się z lekkimi urazami Dzida oraz Kubica, jak również zawieszeni Gaszczyk i Kopęć. Co spowodowało, że trener Cupriak miał do dyspozycji tylko czternastu zawodników. Sam trener grał w tym spotkaniu od pierwszej minuty i to w szczególności jego postawa spowodowała, że Bronów zdobył w tym meczu trzy punkty.

Od pierwszej minuty Iskra atakowała naszą drużynę nie potrafiąc skierować piłki do bramki, gdyż świetnie w tym meczu grała defensywa dyrygowana przez Kusia oraz Warmusa. Nasi piłkarze dobrze kontrowali. Po jednej  z takich kontr w 35 minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Iskry, a sędzia wskazał na jedenastkę. Karnego pewnie wykorzystał Kuś. Do przerwy wynik nie uległ zmianie Rotuz prowadził 1:0.

Po przerwie piłkarze gości ruszyli do ataku, lecz nie potrafili sforsować naszej obrony oraz świetnie interweniującego Iskrzyckiego. Rotuz grał spokojnie, bardzo dobrze z przodu spisywał się Cupriak wspomagany przez Teisa. W 65 minucie piłkę do własnego bramkarza zagrywa zawodnik Iskry, bramkarz łapię piłkę, a sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z 10 metrów. Do piłki podchodzi nie kto inny jak sam Cupriak, świetnie podaje do Dudy, a on atomowym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce i mamy 2:0!! Chwilę później mogło być 3:0 ale piłka uderzona przez Teisa trafia w słupek. Cupriak też marnuje w końcówce stuprocentową sytuację. Wynik 2:0 Rotuz dowiózł spokojnie do końca.

Wygrywając to spotkanie przy porażce LKS Ligota, Rotuz zanotował awans w tabeli na najniższy stopień podium. Cała drużyna dowodzona przez trenera oraz efektywnego kapitana Falewskiego zasłużyła na pochwałę. Nasi piłkarze udowodnili w tym meczu, że jeszcze broni nie złożyli i w walce o awans chcą się liczyć do samego końca. Pozostaje mieć nadzieje, że tą wysoką formę utrzymają do ostatniego meczu, który odbędzie się 28 października o godzinie 15:00. Wtedy to Rotuz zmierzy się na własnym boisku z drużyną Zapora II Wapienica. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców!!

KS ISKRA RYBARZOWICE           0 : 2       UKS ROTUZ BRONÓW