KONIEC URLOPU, CZAS WZNOWIĆ TRENINGI !!!

Po miesiącu przerwy drużyna seniorów UKS Rotuz Bronów powróci do treningów. Warto zaznaczyć, że drużyna trampkarzy już rozpoczęła przygotowania do sezonu. Na pewno celem naszych młodszych kolegów będzie jak najwięcej zdobywanych punktów. Pozostaje mieć nadzieje, że chłopcy będą grali co najmniej tak dobrze jak na jesień i sprawią wiele niespodzianek i wspólnie będziemy się cieszyć z ich zwycięstw.

Już 10 stycznia o godzinie 18:30 na sali gimnastycznej w Bronowie odbędzie się pierwszy w tym roku trening seniorów. Czy frekwencja dopisze? Czy będą jakieś wzmocnienia składu? Na co stać drużynę UKSu w rundzie wiosennej? Jaki plan ma trener Cupriak na rundę wiosenną? Na te wszystkie pytania będziemy znali odpowiedzi po okresie przygotowawczym. A my postaramy się w miarę możliwości już w tym krótkim artykule na nie odpowiedzieć.

Frekwencja na sto procent dopisze. Drużyna to zgrana ekipa i myślę, że w czwartek zjawi się około 20 zawodników. Cieszy fakt, że do treningów po kontuzji już w grudniu wrócił Krzysiek Rajda. Wreszcie udało się znaleźć rywala w bramce dla Sławka Iskrzyckiego. Myślę, że już fakt znalezienia drugiego bramkarza można uznać za spore wzmocnienie.

A czy jeszcze jakieś będą…? Z „przecieków” wiadomo, że są prowadzone rozmowy z czterema zawodnikami. Niestety to tylko przecieki i nie znamy nazwisko czy nawet pozycji, na których grywają ci tajemniczy piłkarze.

Na co stać Rotuz?? Ubiegła runda pokazała, że stać nas na wiele. Ambicji nie można odmówić żadnemu z piłkarzy. Drużyna potrafiła zdobyć punkty z faworyzowaną drużyną z Grodźca oraz zwyciężyć w prestiżowym spotkaniu derbowym z LKSem Ligota.

Jak będzie w tej rundzie…? Na pewno nie łatwiej niż na jesień. Przed nami 12 kolejek i nie mniej ważnych spotkań przed nami. W każdym spotkaniu piłkarze będą musieli grać na maksimum swoich możliwości o ile chcemy się na końcu rozgrywek uplasować w pierwszej trójce tabeli Klasy B.

Czy trener Cupriak ma już plan…? Jak pokazały mecze na jesień zawsze miał plan dostosowany do każdego rywala oddzielnie. Myślę, że i na wiosnę będzie podobnie. Warto dodać, że drużyna gra najlepiej wtedy gdy on sam jest na boisku. Cupriak prowadzi w klasyfikacji strzelców drużyny z dorobkiem 7 bramek, na drugim miejscu Chmielniak- 4 bramki, a na trzecim aż trzech graczy którzy strzelili po 3 bramki są to: Pyka, Duda oraz Kuś. Prócz tego jest jeszcze trzech graczy, którzy mają w dorobku po 1 bramce: Teis, Wuss oraz Brzuska.

W sumie nasza drużyna strzeliła na jesień 23 bramki, a straciła 20. Jeżeli chodzi o straty bramek jest to przeciętny wynik w tabeli Klasy B.

Jakie są cele na rundę wiosenną? Myślę, że główny celem jest miejsce w pierwszej dwójce, cel minimum to trzecie miejsce. Jak będzie…? Czas pokaże. Jedno jest pewne każda z drużyn chce uplasować się jak najwyżej, niektóre z nich poczynią znaczne wzmocnienia składu. Sezon wszystko zweryfikuje. Oby to Rotuz w końcowym rozrachunku cieszył się najbardziej ze wszystkich.

 

Drużyną seniorów oraz trampkarzy życzymy powodzenia, wielu zwycięstw i jak najmniej kontuzji.

 

Autorzy:

jasson88 i fala