Juniorzy polegli w derbach, Seniorzy grają derby w niedzielę…

Derby z Ligotą…i-pilka-nozna-euro-2012-tango-12-top-replique-4-adidas

W 13, ostatniej kolejce Klasy B w tym roku Rotuz podejmie na wyjeździe w spotkaniu derbowym LKS Ligota. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:30.
Oba zespoły przed ostatnią kolejką dzieli sześć punktów, lecz to Ligota plasuję się na wyższym czwartym miejscu w tabeli, Rotuz jest szósty. Patrząc na układ tabeli to Ligota wydaje się być faworytem, ale to są derby, a jak wiadomo takie spotkania rządzą się własnymi prawami.
Drużyny z Bronowa za wszelką cenę będzie chciała wygrać i przełamać złą passę. Nasi piłkarze nie wygrali od 9 kolejki. Wtedy to 5 października pokonali na wyjeździe drużynę Słowiana Łodygowice 2:1. Myślę, że trener Cupriak wystawi w miarę możliwości najlepszy skład i piłkarze Rotuza zakończą rok optymistycznym akcentem.

Warto wspomnieć, że dziś na własnym boisku o godzinie 11:30 Juniorzy UKSu podejmowali Ligotę. Niestety juniorzy w ostatnim meczu tego roku polegli 1:6. Bramkę dla Rotuza z karnego strzelił Mateusz Strach.
W przypadku juniorów nie ma się co załamywać rundą jesienną w ich wykonaniu. Jest to bowiem ich debiutancki sezon, a często ta pierwsza runda jest najcięższa i najsłabsza w wykonaniu nowych drużyn. Jeżeli tylko juniorów poprowadzi dobry trener i solidnie przepracują zimę to na wiosnę będzie już tylko lepiej.

Przypuszczalny skład na derby:

Iskrzycki, Więcek, Warmus, Gaszczyk, Falewski, Teis, Duda, Kotas, Damaz, Maroszek, Kopeć

Autor:
jasson88