Podział punktów w derbach

Podział punktów w derbachsmieszne-pilka-nozna-2

Rotuz zremisował 1:1 na wyjeździe w meczu derbowym  z LKSem Ligota. Obie drużyny przed tym meczem dzieliła różnica 6 punktów na korzyść Ligoty.
Drużyna z Bronowa od początku ruszyła do ataku, lecz w pierwszej połowie piłka po strzałach zawodników Rotuza nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.
Po przerwie drużyny zaczęły wymieniać akcje za akcję. Od 60 minuty było widać lekką przewagę drużyny gospodarzy. Efektem tej przewagi była zdobyta bramka w 82 minucie przez Michała Hantke. Piłkarz LKS dopadł do piłki na piętnastym metrze i mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Rotuz od razu rzucił się do ataku chcąc strzelić wyrównującego gola za wszelką cenę. To życzenie mogło się już ziścić w 86 minucie. Wtedy to piłkę z bramki gospodarzy wybił ręką obrońca Rafał Bieńko, za co ujrzał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł najlepszy strzelec Bronowa Janusz Maroszek, ale niestety futbolówka po jego mocnym strzale trafiła w słupek i wyszła poza boisko. Drużyna Bronowa nie poddawała się i w ostatniej minucie meczu dopiła swego. Wtedy po dośrodkowaniu w pole karne cudownego gola głową zdobył Mateusz „Siara” Kuś.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Myślę, że jest to jak najbardziej sprawiedliwy wynik, gdyż obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Dziękujemy również wspaniałym kibicom drużyny Rotuza za stworzenie prawdziwie derbowej atmosfery.
Był to już ostatni mecz o punkty przed przerwą zimową. Wielkie dzięki za tą rundę dla trenera oraz zawodników. UKS Rotuz Bronów po 12 kolejkach sezonu zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Liczymy na solidne przepracowanie przerwy między rundami i jeszcze lepsze wyniki na wiosnę.