Trzy punkty zostają w Bronowie

zwyciestwo-19583W inaugurującym spotkaniu sezonu 2014/15 drużyna seniorów UKS Rotuz Bronów odniosła zwycięstwo. Piłkarze trenera Pasza podejmowali w sobotę przed własną publicznością drużynę Żaru Międzybrodzie Bialskie.

Żar to drużyna z A-klasowymi aspiracjami, która przyjechała do Bronowa tylko po wygraną.
Pierwsza połowa to istna wymiana ciosów, ale ani piłkarze gości ani gospodarzy nie potrafili umieścić futbolówki w siatce. Świetnie w bramce Rotuza spisywał się Iskrzycki. Do przerwy wynik 0:0.
Po zmianie stron obie drużyny od razu ruszyły do ataku, lecz nadal nikt nie potrafił strzelić bramki. Raz Iskrzyckiego ratował słupek, a po drugiej stronie futbolówkę po strzale Janusza zatrzymała twarz interweniującego kapitana drużyny gości. W 73 minucie lewą stroną ruszył Maroszek i zatrzymał go dopiero faul obrońcy Międzybrodzia. Do piłki ustawionej około 35 m od bramki podszedł nowy nabytek drużyny z Bronowa Łukasz Szczygielski, dośrodkował w pole karne gdzie najwyżej wyskoczył kolejny debiutant UKSu Marcin Feruga i pięknym strzałem głową dał prowadzenia swojej drużynie.Niestety Żar potrzebował tylko 8 minut, aby wyrównać. Wtedy to po jednej z akcji gości piłkę wślizgiem w polu karnym chciał wybić Gaszczyk i niestety odbiła się ona niefortunnie od jego ręki, a sędzia wskazał na „wapno”. Piłkarze Międzybrodzia pewnie zamienili jedenastkę na bramkę i mieliśmy remis.  W 90 minucie, gdy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się podziałem punktów pięknym strzałem po minięciu kilku rywali popisał się Janusz Maroszek, futbolówka uderzyła w poprzeczkę i wpadła po nogi Ferugi, który dokonał formalności dobijając ją do bramki i ustalając tym samym wynik spotkania na 2:1 dla Rotuza.

Podsumowując… Rotuz wygrał bardzo ważny mecz. Okazał się lepszy od drużyny Międzybrodzia.  Po raz pierwszy w jakże krótkiej historii klubu udało się wygrać pierwszy mecz w sezonie i oby te wygrane mecze się mnożyły. Całej drużynie oraz trenerowi gratuluje i już teraz zapraszam na następne ważne spotkanie. W sobotę 30 sierpnia o godzinie 17:00 Rotuz na własnym boisku będzie podejmował swojego niedawnego sparingpartnera drużynę LKS Słowian Łodygowice.