Rotuz liderem!!

1W niedzielę o godzinie 16:00 Rotuz podejmował na własnym boisku lidera z Hecznarowic. Przed tym meczem Bronowianie zajmowali 5 miejsce w tabeli Klasy B tracąc do Sokoła jeden punkt. W przypadku wygranej, Rotuz miał realne szanse wskoczyć na fotel lidera.

Piłkarze z Bronowa szybko pokazali, że w tym meczu interesują ich tylko trzy punkty. Już w 3 minucie spotkania prostopadłe podanie wykorzystał Rajda i dał prowadzenie gospodarzą. Po tym golu gra się wyrównała. W doliczonym czasie pierwszej połowy znać o sobie po raz kolejny dał Krzysiek Rajda strzelając swojego drugiego gola. Wynik do przerwy 2:0 dla Bronowa.
Po przerwie gra była wyrównana. W 65 minucie faulem w polu karnym interweniował Mateusz Kuś za co obejrzał żółtą kartkę a sędzia wskazał na jedenasty metr. Bramka kontaktowa wisiała w powietrzu… Lecz w bramce Rotuza stał dobrze w tym dniu dysponowany Iskrzycki, który wyczuł strzelającego i cudownie wybronił rzut karny. Mówi się, że: „nie wykorzystane sytuacje się mszczą” i tak było i tym razem. W 66 minucie na 3:0 dla Bronowa podwyższył strzałem głową Krzysztof Janusz. Od 67 minuty Rotuz musiał sobie radzić w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kuś. Prawdę powiedziawszy brak jednego zawodnika nie był widoczny bo piłkarze z Bronowa cały czas przeważali. W 77 minucie wynik spotkania ustalił Maroszek, strzelając tym samym gola we własne urodziny 🙂

Rotuz z przebiegu spotkania jak najbardziej zasłużył na wygraną, był drużyną wyraźnie lepszą niż rywal z Hecznarowic. Wygrywając 4:0, gospodarze objęli prowadzenie w tabeli, mając tyle samo punktów co LKS Zamek Grodziec. Jakby nie było jest to historyczny moment, ponieważ w krótkiej historii klubu piłkarzy drużyny Seniorów jeszcze nigdy nie mieli zaszczytu zajmować pierwszego miejsca w tabeli. Już za tydzień Bronowianie będą musieli obronić fotel lidera. 21 września o godzinie 16:00 Rotuz zmierzy się na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli KS Halny Kalna.
Piłkarzom oraz trenerowi Paszowi gratuluje wygranej i życzę aby na tym miejscu drużyna z Bronowa pozostała aż do osiemnastej kolejki. 🙂

Skład Rotuza:
Iskrzycki, Gorzelnik, Janusz, Kuś, Gaszczyk (40′ Więcek), Raczek (85′ Brzuska), Szczygielski, Falewski, Szkucik (88′ Jasek), Rajda (84′ Leśków), Maroszek

Bramki dla Rotuza:
3′ Rajda
45′ Rajda
66′ Janusz
77′ Maroszek

Żółte kartki:
65′ Kuś
67′ Kuś
70′ Janusz
74′ Maroszek

Czerwone kartki:
67′ Kuś za dwie żółte