Świetny początek rundy jesiennej!!!

W ubiegłą niedzielę drużyna Rotuza podejmowała na wyjeździe, jak się zapowiadało, groźnego rywala z Jaworza. Czarni Jaworze w poprzednich sezonach wygrywali niejednokrotnie starcia z drużyna Bronowa. Podobne obawy były i przed niedzielnym meczem, który rozpoczynał zmagania o Mistrzostwo Klasy B okręgu Bielskiego.

Jak wiadomo, w szeregach Rotuza od poprzedniego sezonu zaszły diametralne zmiany kadrowe, co dodawało pikanterii przed spotkaniem z KS Czarni Jaworze.

Spotkanie zaczęło się pomyślnie dla chłopaków z Bronowa, bo już w 6 minucie po strzale Tomalika Rotuz objął prowadzenie. Jakże musiało to zaskoczyć trenera Jaworza, kiedy to niespełna 11 minut później bo wspaniałym ataku piłkę w bramce przeciwnika umieścił Paweł Sosna. Tym sposobem Rotuz prowadził 2:0 z, jak się zapowiadało przed meczem, lepszym przeciwnikiem. Jaworze nie wykorzystało rzutu karnego, czego efektem było dalsze prowadzenie Rotuza. Kulminacyjne bombardowanie Jaworza nastąpiło w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy to w odstępie 2 minut zdobyliśmy kolejne 2 gole za sprawą Maroszka i Sosny!!! Brawo Panowie. Pierwsza połowa zakończyła się 4-0 dla Rotuza.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej, bo przewaga 4 bramek, dodała pewnego rodzaju pewności zawodnikom z Bronowa. Kolejne bramki w okolicy 60 minuty zdobywają Sosna i Maroszek. Zapowiadają się prawdziwe żniwa na przeciwniku, który w 65 minucie przegrywa sromotnie 7-0! Zawodnicy UKS-u wykorzystywali sprawnie akcje, cały czas atakowali pogrążonych w chaosie Czarnych z Jaworza. Świetna gra pomocników, zaskakujące akcje napastników zaowocowały kolejnymi bramkami , które zdobywają Świerkot i Janik . Ostatecznie pierwszą kolejkę Rotuz zakończył z historycznym i druzgocącym zwycięstwem nad Jaworzem 10-0!!!! Zawodnicy z Jaworza pozostali praktycznie bez szans, nie pomogły nawet zmiany w składzie.

Wspaniałe zwycięstwo Rotuza zapowiada ciekawą rundę jesienną dla fanów naszej drużyny. Takie spektakularne zwycięstwo niewątpliwie nastraja optymizmem i wiarą w kolejne sukcesy. Trzymajmy zatem kciuki za UKS Rotuz Bronów w dalszych rozgrywkach, a zwłaszcza w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzymy się w derbach na własnym obiekcie z ligoczanami. Życzmy powodzenia kibicując drużynie z Bronowa!!!