Daniel Feruga trenerem najmłodszych piłkarzy Rotuza!!

DSC_0456

W dniu dzisiejszym szkoleniowcem najmłodszych adeptów futbolu w Bronowie został piłkarz grający na co dzień w TS Podbeskidzie Bielsko-Biała- Daniel Feruga.

Zarząd UKS Rotuz Bronów pragnie podziękować dotychczasowemu trenerowi żaków Szymonowi Skęczkowi za wkład włożony w rozwój piłki nożnej wśród najmłodszych w Bronowie i życzyć dalszych sukcesów w prowadzeniu drużyny U15 Bronowa.

Od dnia dzisiejszego sztab szkoleniowy Rotuza wzbogacił się o duet trenerski drużyny żaków. Duet ten  będzie tworzyć Daniel Feruga oraz Marcin Borowski grający na co dzień w drużynie U19 KS Spójnia Landek.

Daniel to wychowanek RKS Cukrownik Chybie oraz Gwarek Zabrze. To z Gwarkiem jako junior został Mistrzem Polski oraz Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.
Karierę jako „senior” rozpoczął w Ruchu Chorzów w barwach, którego debiutował w ekstraklasie. Kolejnymi klubami Naszego nowego trenera były pierwszoligowe kluby: GKS Jastrzębie, GKS Tychy, GKS Katowice, Chojniczanka Chojnice, Energetyk ROW Rybnik, Miedź Legnica oraz Dolcan Ząbki. W lipcu tego roku Daniel Feruga podpisał kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w barwach którego zdążył już zadebiutować w wygranym 2:0 meczu z Olimpią Grudziądz, pokazując kawał dobrego futbolu.

W imieniu całego Zarządu UKS Rotuz Bronów chcemy podziękować Danielowi i Marcinowi za przyjęcie funkcji trenera w naszej drużynie i życzyć powodzenia w szkoleniu dzieci naszego Klubu. Mamy nadzieje, że ta współpraca będzie jak najdłuższa i bardzo owocna.