Szybka piłka do…Prezesa

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy mały cykl wywiadów, których tematyka będzie się kręcić wokół spraw naszego klubu. Raczej to nie będzie bardzo regularne wydarzenie ale od czasu do czasu kogoś przepytam. Nawet nie mogę obiecać że będzie merytorycznie i gramatycznie wszystko się zgadzać, natomiast postaram się żeby było w miarę ciekawie… No to jedziemy. Na początek Jakub Brzuska, dumnie zwany prezesem!

14408087_1236877053020113_1482942195_o

Jakie są oczekiwanie wobec drużyny seniorów w tym sezonie?
Walczyć w każdym meczu tego sezonu o komplet punktów. No i docelowo awansować do A klasy. Myślę, że po 5 latach działalności Klubu fajnie by było to zrobić. Martwi mnie tylko to że bielska B Klasa to jedyny B Klasowy poziom w Okręgu, z którego awansuje jedna drużyna. W żywieckiej i skoczowskiej po dwie pierwsze drużyny. Głęboko jednak wierzę, że pod wodzą obecnego trenera tak bardzo zgrana drużyna seniorów jaką teraz mamy zrobi to 🙂

Czy strata 5 punków na tym etapie rozgrywek to nie za dużo?
Pragnę zaznaczyć, że mamy od niektórych drużyn o jeden mecz mniej. Ważne jest to, żeby wszystko wygrywać. Ten sezon jest długi 24 kolejki, także wszystko jest możliwe.

Czy poziom drużyny wzrósł dzięki letnim wzmocnieniom?
Nasza drużyna prezentowała bardzo dobry poziom jak na B Klasę przed letnimi transferami. Natomiast liczę na to, że zawodnicy pozyskani w letnim okienku transferowym pomogą nam osiągać wyznaczone cele i przez długi czas będą reprezentować barwy Klubu z Bronowa. Ważne jest też to, że w drużynie panuje super atmosfera, zawodnicy są zgrani na boisku i poza nim a to jest „rzecz”, którą najciężej jest zbudować i dzięki temu na pewno jesteśmy mocniejsi.

Jak wygląda sytuacja przebudowanej nieco drużyny trampkarzy?
Szczerze powiedziawszy bardzo się bałem jak będzie wyglądać sytuacja trampkarzy, gdyż odeszło z niej kilku wiodących graczy, a mniej nowych doszło. Ale na szczęście mamy znakomitego trenera w osobie Szymona Skęczka, który tak to wszystko poukładał i w tym momencie nasi chłopcy po trzech meczach z dorobkiem 9 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli.  Życzę trenerowi i chłopakom tego miejsca na koniec sezonu.

Jak funkcjonuje najmłodsza drużyna żaków?
W czerwcu z drużyną żaków pożegnał się trener Szymon Skęczek i trzeba było szukać następcy. W sierpniu żacy rozpoczęli treningi pod okiem występującego w Podbeskidziu Bielsko-Biała Daniela Ferugi oraz Marcina Borowskiego. Założenia z Danielem były takie aby stworzyć coś w rodzaju szkółki piłkarskiej i w tym kierunku cały czas idziemy. Na pierwszych zajęciach bodaj 12 sierpnia pojawiło się 14 zawodników, dziś jest ich  ponad 30. Zawodnicy trenują 2 razy w tygodniu. Docelowo fajnie by było podzielić ich na grupy, lecz do tego potrzeba jeszcze co najmniej dwóch trenerów. Pewni kandydaci już są, także z tym myślę że nie będzie za bardzo problemu. Dzięki Danielowi i Marcinowi ten pion Naszego Klubu świetnie się rozwija i idzie w dobrym kierunku. Fajnie by było jakby Szkółka Piłkarska Rotuz Bronów liczyła 50 zawodników.

Klub rozwija się na razie głównie sportowo, niestety pod względem infrastruktury i rozbudowy zaplecza nadal stoi w miejscu, czy coś się zmieni w tym temacie?
Rozbudowa zaplecza- temat rzeka… Ale też temat, którego nigdy nie odpuszczę. Razem ze Zbyszkiem Staniszem w imieniu Klubu zabiegamy już o nowe zaplecze od początku mojej kadencji czyli prawie dwóch lat, wcześniej zabiegał o to były Prezes Krzysztof Karczyński. Niedawno na spotkaniu wiejskim przedstawiony został przez nasz klub pomysł rozbudowy „Zaplecza Sportowego wraz z zewnętrznymi toaletami dla parku obok boiska” lecz niestety nie znalazł poparcia, wygrał pomysł monitoringu parku obok boiska… Widać dla niektórych jest to ważniejsze niż aby zawodnicy, często własne dzieci przebierały się w godnych warunkach przed treningiem lub też mogły skorzystać z toalety bawiąc się w parku, grając w siatkówkę czy koszykówkę. W tym tygodniu dostałem obietnicę od władz Gminy, że dołożą wszelkich starań aby nowy obiekt powstał w 2017 roku. Jak będzie? Zobaczymy. Ja osobiście głęboko wierzę w to, że w końcu doczekamy zaplecza sportowego z prawdziwego zdarzenia bo naprawdę Bronów na to załguje bo jak wygląda obecne to chyba każdy wie…

Jak układa się współpraca z radą sołecką oraz władzami gminy?
Z Gminą bardzo dobrze. Dostajemy dotację na rozwój sportu i szkolenie młodzieży, wsparcie przy organizacji imprez, często pytają co u nas i nie raz chwalą Klub za to co robi dla rozwoju piłki nożnej. Fajnie by było jakby jeszcze szatnia nowa powstała… Z Radą Sołecką organizowaliśmy w tym roku Bronowisko w zasadzie dbaliśmy o tzw. „bufet”. Dostajemy pomoc w utrzymaniu boiska.

Jakie są twoje cele jako prezesa do zrealizowania i w jakim czasie ma się to wydarzyć? 
Cele… Na pewno fajnie by było jakby nasze drużyny awansowały w swoich rozgrywkach. Oby Szkółka rozwijała się w tym tempie co teraz. Na przełomie roku będą wybory do Zarządu Klubu po nich się zobaczy…

14463675_1236877329686752_324311285_n