Walkower na korzyść Rotuza w meczu z Czarnymi

Po wielu zawirowaniach, plotkach i komunikatach, wreszcie możemy coś napisać…

Decyzją Związkowej Komisji Odwoławczej Śląskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 19 grudnia 2017 rok wynik meczu GKS Czarni Jaworze II z UKS Rotuz Bronów z dnia 18 listopada 2017 tok zostaje zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść piłkarzy z Bronowa (wynik na boisku 4:1 dla Jaworza).

Komisja Odwoławcza postanowiła, że odwołanie ma uzasadnione podstawy, w związku z czym prowadzić musiało do zmiany decyzji na walkower na korzyść Rotuza 3:0.

Zgodnie z treścią par 10 pkt b. „Jeżeli drużyna klasy wyższej nie rozgrywa w danym terminie zawodów o mistrzostwo lub Puchar Polski, zawodnicy tej drużyny którzy brali udział w poprzedniej kolejce mistrzostw lub Pucharu więcej niż połowę meczu, nie mogą uczestniczyć w zawodach klasy niższej w tym terminie. Prawo do gry drużynie klasy niższej przysługuje tym zawodnikom dopiero w następnej kolejce (terminie) mistrzostw lub Pucharu, nie więcej jednak jak trzech zawodników”. Nie ulega wątpliwości, że w zawodach mistrzowskich 11 kolejki Bielskiej Klasy B z dnia 18 listopada 2017 rok pomiędzy GKS Czarni Jaworze II a UKS Rotuz Bronów po stronie Czarnych Jaworze wystąpiło 4 zawodników nieuprawnionych tj. Szymon Korzus, Janusz Cyran, Tomasz Labza i Adam Waliczek- wynika to z faktu, że wymienieni 4 zawodnicy wystąpili w czasie przekraczającym połowę meczu 11 listopada 2017 rok z Bestwiną w Bielskiej Lidze Okręgowej. Dlatego też weryfikacja zawodów z dnia 18 listopada 2017 rok jako walkower 3:0 dla UKS Rotuz Bronów jest uzasadniona.

Warto zaznaczyć, że Podokręgowi Bielsko-Biała przysługuje prawo odwołania w terminie 30 dni do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Co za tym idzie Rotuz Bronów do rundy wiosennej przystąpi z dorobkiem 30 punktów wyprzedzając drugą drużynę z tabeli o 4 punkty, a trzecią o 7 punktów.