Wygrana w Grodźcu daje awans Rotuzowi!!!

Środa 16 maja już na zawsze będzie zaznaczona kolorem czerwonym w kalendarzu Prezesa Brzuski!!! Gdyż to właśnie w tym dniu, odnosząc zasłużone zwycięstwo na drużyną z Grodźca, Rotuz wywalczył historyczny awans do Bielskiej A-Klasy. 

Mecz nie był szczególnie emocjonujący, już w 7 minucie wynik otworzył Wronka. Tego dnia kolejne sytuacje bramkowe, przychodziły zadziwiająco łatwo Rotuziakom. Jednak dopiero przed upływem drugiego kwadransa, piłka po raz drugi znalazła drogę do bramki za sprawą strzału Miszczaka. Gospodarze ewidentnie nie mieli dobrego dnia, gdyż w ofensywie w zasadzie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji, natomiast gra w destrukcji zdecydowanie ułatwiała życie napastnikom z Bronowa. 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, Rotuz dominował ale nie przekładało się to na gole. Wiele strzałów z pozornie dogodnych sytuacji, nie mogło znaleźć drogi do bramki Grodźca.  Gdy po kolejnej świetnej akcji Wronki na skrzydle Miszczak z metra nie trafił do bramki, wiadomym było że konieczne jest wcielenie w życie planu B. Koncepcja trenera Szklarskiego na rozruszanie ofensywy była banalnie prosta, otóż przewidywała wprowadzenie na boisko dwóch legend Bronowskiego giganta w osobach Kopcia i Gaszczyka. Warto dodać że wspomniana dwójka wychowanków Rotuza, dopiero pierwszy raz w historii stworzyła duet napastników. Efekt był zadziwiający, Kopeć przez prawie 20 minut nawet nie dotknął piłki a Gaszczyk zmarnował dwie 100 % okazje bramkowe przegrywając walkę z bramkarzem Grodźca oraz własną  koordynacją i grawitacją. Na osłodę, Bronowski Jan Koller zanotował efektowną asystę piętą przy pięknej bramce Wronki.

Co zadziwiające, mimo historycznego awansu, po końcowym gwizdku nie było przesadnej radości na twarzach ekipy Rotuza, a jedynie poczucie dobrze wykonanego zadania, opartego na wierze w drużynę i własne umiejętności.