Rotuz odpada z Pucharu Polski.

Niestety Rotuz przegrał z trzecioligowym zespołem Rekordu Bielsko-Biała 1-11. Tym samym dobiegła końca ta piękna przygoda z Pucharem Polski. Zmieniają się wobec tego długofalowe cele klubu:

– w 2018/19 nie wygramy okręgowego Pucharu Polski (nowy cel: wygrać w 2019/20)
– w 2019/20 nie wygramy Pucharu Polski (nowy cel: wygrać w 2020/21)
– w 2020/21 nie wygramy Ligi Europy (nowy cel: wygrać w 2021/22)

Bez zmian pozostaje cel na ligę – czyli zajęcie miejsca od 1 do 6.

Trzeba przyznać że przez pierwsze 15 minut, obie ekipy walczyły w zasadzie, jak równy z równym. Wynik brzmiał wtedy 1-1… w sytuacjach bramkowych. Jednak od 15 minuty trzecioligowcy wrzucili drugi bieg, dzięki czemu po 45 minutach prowadzili pięcioma golami. W drugiej połowie zespół Rekordu wbił kolejne 5 goli gospodarzom, natomiast Rotuz odpowiedział bramką na 1-10. Niestety zabrakło czasu na odrobienie strat…

Porażka, nawet w takich rozmiarach, nie przynosi wstydu drużynie z Bronowa. Ekipa Łaukasza Szklarskiego walczyła jak tylko potrafiła, przeprowadzając w meczu kilka niezłych akcji ofensywnych, również niejednokrotnie powstrzymując ataki rywala.

Teraz można skupić się na lidze! Już w najbliższą sobotę mecz w Bronowie, rywalem będzie zespół GLKS Wilkowice.