MRKS Czechowice-Dziedzice II zwycięża w Derbach z Rotuzem Bronów

Niedzielne A-klasowe derby rozgrywane na głównej płycie stadionu MOSiR pomiędzy MRKS Czechowice-Dziedzice II, a Rotuzem Bronów zakończyły się wysokim zwycięstwem gospodarzy.
Od pierwszego gwizdka sędziego Czechowiczanie ruszyli do ataku, kilka składnych akcji nie udało się zamienić na bramki. W 16 minucie spotkania pięknym strzałem z rzutu wolnego z odległości około 20 metrów popisał się Błażej Adamiec i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0. Rotuz zaciekle walczył, lecz zawodnicy z Bronowa nie umieli sforsować defensywy MRKSu. W 41 minucie spotkania wynik na 2:0 podwyższył Grzegorz Sztorc i taki też wynik utrzymał się do przerwy.
Po zmianie stron obaj trenerzy dokonali po dwie zmiany w szeregach swoich drużyn. Mimo, iż goście bardzo chcieli zdobyć bramkę  kontaktową to w 51 i 63 minucie za sprawą Wajdzika i wspomnianego już wcześniej Sztorca było 4:0 dla gospodarzy. Na 5:0 strzałem z rzutu wolnego wynik podwyższył znany z występów w Podbeskidziu czy Leczu Poznań Krzysztof Chrapek. Przy wyniku 5:0, nie mając nic do stracenia beniaminek z Bronowa ruszył do ataku, niestety nadal ataki gości nie przynosiły zamierzonego efektu, a MRKS zdołał „wbić” Rotuzowi kolejne cztery bramki. Wynik końcowy 9:0 dla zespołu z Czechowic-Dziedzic. Warto wspomnieć o klasycznym hat-tricku „ustrzelonym” w drugiej połowie przez Wajdzika.
Mimo, że piłkarze z Bronowa dzielnie walczyli i bardzo chcieli „urwać” wyżej notowanemu rywalowi punkty to nie zdołali. Cieszy fakt, że Derby na boisku jak i poza nim był rozgrywane w atmosferze przyjaźni, bez zbędnych negatywnych komentarzy czy brutalnych fauli w trakcie meczu.
Dzięki zwycięstwu rezerwy MRKSu awansowały na fotel lidera Bielskiej A-klasy, Rotuz natomiast jest 11.

MRKS Czechowice-Dziedzice II  vs  UKS Rotuz Bronów    9:0
16’ Adamiec
41’ Sztorc
51’ Wajdzik
63’ Sztorc
71’ Chrapek
77’ Wajdzik
86’ Stanclik
90’ Wajdzik
91’ Szczepanik

Skład MRKSu:
Kopeć Patryk, Żurek, Hadydoń (67’ Praciak), Zarychta, Przemyk (77’ Łukosz), Adamiec, Kopeć Dominik (73’ Stanclik), Raszka (46’ Herok), Chrapek, Sztorc (67’’ Chrobak), Ciosek (46’ Wajdzik)

Skład Rotuza:
Krysta (46’ Filapek), Szczelina, Janik, Szczepanik, Bieńko (75’ Papkoj), Wronka, Cyroń, Świerkot, Faewski (46’ Ciesielczyk), Dzida (80’ Kopeć Marek), Miszczak