Rotuz daje sobie wyrwać punkty w samej końcówce…

W niedzielne popołudnie na własnym boisku Rotuz uległ w samej końcówce zespołowi z Wapienicy 3:4.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli Bronowian, którzy już w 12 minucie za sprawą Łukasza Miszczaka wyszli na prowadzenie. W 20 minucie spotkania Zapora Wapienica za sprawą Damiana Rodaka zdołała wyrównać. W 34 minucie meczu po faulu w polu karnym na zawodniku Zapory sędzia wskazał na jedenasty metr. Broniący w bramce gospodarzy Krysta „zaczarował piłkę”, która ostatecznie po strzale wylądowała na poprzeczce i nadal był remis. W 45 minucie po prostopadłym podaniu w pole karne gości wpadł rozpędzony Miszczak i uzyskał prowadzenie dla gospodarzy.
Po zmianie stron Rotuz zaczął dominować, czego efektem była bramka pod dośrodkowaniu z rzutu wolnego Patryka Szczeliny. W 52 minucie mieliśmy już 3:1. Piłkarze z Bronowa zamiast iść za ciosem za bardzo się rozluźnili i w przeciągu 3 minut w 70 i 72 minucie Zapora zdołała wyrównać wynik spotkania. Mimo, iż zawodnicy z Bronowa uparcie dążyli do strzelenia zwycięskiego gola, to Wapienica w 92 minucie spotkania zadała ostateczny cios. Piękny strzał zza pola karnego pokonał interweniującego Filapka i niestety dla zawodników Rotuza to Zapora Wapienica zainkasowała 3 punkty w tym spotkaniu.
Szkoda tego meczu, gdyż w opinii kibiców drużyna gospodarzy była w tym meczu lepsza.

W poniedziałek rezygnację z funkcji szkoleniowca seniorów złożył Łukasz Szklarski.
Zarząd UKS Rotuz Bronów, piłkarze oraz działacze pragną podziękować Trenerowi za pracę oraz trud włożony w rozwój piłki nożnej w Bronowie. Dziękujemy za awans do A Klasy oraz Mistrzostwo B Klasy. Życzymy sukcesów w pracy trenerskiej oraz wszystkiego dobrego w życiu prywatnym i zawodowym.

Już w sobotę Rotuz rozegra na własnym boisku spotkanie z liderem A klasy zespołem Pioniera Pisarzowice. Start zaplanowany na godz. 16:00. Zapraszamy.

 

UKS Rotuz Bronów  vs  LKS Zapora Wapienica  3:4
12’ Miszczak
45’ Miszczak
52’ Szczelina

Skład Rotuza:
Krysta (46’ Filapek), Tomalik (87’ Feruga D.), Szczepanik, Papkoj, Bieńko, Wronka, Janik, Świerkot, Szczelina (64’ Ciesielczyk), Feruga, Miszczak