Zwycięstwo Rotuza „wyrwane” w końcówce meczu

smacap_Bright

W sobotę 24 sierpnia Rotuz rozegrał pierwsze domowe spotkanie w sezonie 2019/2020 bielskiej A-klasy. Przeciwnikiem Rotuziaków była tego dnia Zapora Wapienica.

Zapora w porównaniu do ubiegłego sezonu to całkiem inny zespół, zbudowany z młodych graczy wspartych doświadczonymi zawodnikami. Za sterami drużyny stoi znana postać w regionie, a mianowicie trener Bartosz Woźniak.
Mimo absencji kilku piłkarzy tego dnia trener gospodarzy Witold Szczepanik miał do dyspozycji 20 zawodników.
Pierwsza połowa to liczne akcje po obu stronach boiska. Jednak żadna ekipa nie zdołała zdobyć bramki i w rezultacie do przerwy był bezbramkowy remis.
W przerwie trener gospodarzy dokonał dwóch roszad w skłądzie. Rotuz ruszył do ataku, lecz nie potrafił sforsować obrony przyjezdnych. W 68 minucie pędzącego napastnika drużyny gości we własnym polu karnym nieprzepisowo zatrzymał Bartłomiej Świerkot, który za tą interwencje obejrzał drugi żółty kartonik, a sędzia wskazał na „wapno”. Strzał z rzutu karnego Maja pięknie wyczuł bramkarz Bronowa Filapek, lecz był już bezradny wobec dobitki. Wynik spotkania w 69 minucie 0:1. Od tego momentu Rotuz musiał „gonić” wynik, a zadanie to było o tyle trudne, że grał w dziesięcioosobowym składzie. Mimo, iż zawodnicy z Bronowa dwoili się i troili wynik pozostawał bez zmian… Wtedy nadeszła 88 minuta meczu, rzut wolny dla ekipy gospodarzy na 25 metrze. Do futbolówki podchodzi Cyroń, przymierza, posyła nad murem i trafia doprowadzając do remisu. Mimo zdobycia bramki gospodarze, ani myśleli odpuścić. Gdy przy linii gotowy do wejścia na plac gry był Kopeć, a na stoperze trenera Szczepanika rozpoczynała się 91 minuta meczu, po raz kolejny przed polem karnym przyjezdnych faulowany był zawodnik Rotuza. Tym razem piłkę ustawił Kubica i świetnym strzałem umieścił ją w siatce wyprowadzając zespół gospodarzy na prowadzenie dodatkowo doprowadzając do euforii wśród zawodników i kibiców z Bronowa. Wynik do końca spotkania już się nie zmienił.
Piłkarze Rotuza Bronów „zgotowali” wszystkim wspaniały dreszczowiec z happy endem oraz udowodnili wszystkim po raz kolejny, że niemożliwe nie istnieje.
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi 3 punktów, dziękujemy kibicom za obecność i zapraszamy już za tydzień w sobotę na wyjazd do Pisarzowic.

UKS Rotuz Bronów  vs  LKS Zapora Wapienica    2:1
88’ Cyroń (rzut wolny)
91’ Kubica (rzut wolny)

Skład Rotuz Bronów:
Filapek Jakub, Jarek Bartosz (46’ Szczelina Patryk), Kubica Jakub, Bieńko Bartłomiej (74’ Janik Jakub), Banet Jakub, Cyroń Krystian, Papkoj Jarosław (84’ Iskrzycki Krzysztof), Sosna Paweł (46’ Mencnarowski Klaudiusz, Świerkot Bartłomiej, Sosna Tomasz (63’ Wronka Mateusz), Dzida Konrad (92’ Kopeć Marek)