Wywiad z prezesem!!!

Jakub Brzuska. Mieszkaniec Bronowa, mąż i ojciec. Członek Rady Sołeckiej, prezes Rotuza Bronów, społecznik i filantrop. Jednym słowem: człowiek orkiestra (w sumie to dwa słowa).

Zapinamy pasy, siadamy wygodnie w fotelach i czytamy wywiad! Zapraszam!!!

Jakie plany i cele były na nadchodzącą rundę zanim doszło do wstrzymania rozgrywek?

Jeżeli chodzi o drużynę seniorów to wraz z trenerem Jakubem Kubica i zawodnikami daliśmy sobie jasny cel jakim jest awans do ligi okręgowej.
W drużynie juniorów też byłoby świetnie zająć jak najwyższe miejsce w tabeli, a awans do wyższej ligi byłby czymś super dla naszej młodzieży.

Jakie są teraz plany?

W tym momencie piłka nożna schodzi na drugi plan, ważniejsze jest zdrowie nas wszystkich. Lecz jeżeli chodzi o plany to się nie zmieniły, czekamy na rozwój wydarzeń i zobaczymy czy będziemy grać.

Czy kadra została skompletowana w taki sposób że zarząd i trener są z niej zadowoleni?

Myślę, że tak. Jesteśmy zadowoleni ze stanu kadrowego naszej drużyny seniorów. Cieszy wysoka frekwencja na treningach. Jeżeli chodzi o stare- nowe twarze to nie jest tu tajemnicą powrót Bartka Ferugi co na pewno wzmocni naszą siłę w ofensywie. Po półrocznej przerwie powrócił bramkarz Łukasz Krysta. Doszli także obrońca Michał Tomiczek oraz ofensywny zawodnik Szymon Gołuch. Ponadto cieszy fakt, że każdy z zawodników występujący u nas na jesień postanowił zostać. Cieszy także równa i dobra forma w sparingach żywych legend Rotuza Daniela Gaszczyka i Marka Kopcia.

Na jakim etapie jest montaż trybun? I gdzie będą postawione?

Trybuna zostanie zamontowana na terenie obok boiska, za obecnie stojącymi ławkami rezerwowych. Teren został zakupiony przez Gminę. Obecnie trybuna jest gotowa, czekamy tylko na montaż, a z powodu zaistniałej sytuacji wydłuża się to w czasie. Chciałem zaznaczyć, że zakup trybun finansowany jest przez Gminę Czechowice-Dziedzice, Rade Sołecką w Bronowie oraz klub Rotuz Bronów. Jeżeli chodzi o środki na Naszą część to pochodzą one z różnych zbiórek typu zrzutka.pl czy sprzedaż cegiełek na meczach i festynach oraz od anonimowego sponsora, który przekazał dużą kwotę na ten cel za co bardzo w imieniu klubu dziękuje. Bardzo dziękuje Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic, Radzie Sołeckiej w Bronowie, MOSiRowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tej trybuny.

Jakie prace do tej pory zostały wykonane na naszym obiekcie?

Na początku chciałbym zaznaczyć że właścicielem boiska jest MOSiR Czechowice-Dziedzice. Może powiem co zostało wykonane w ostatnich miesiącach. A więc tak w czerwcu zostało wykonane ogrodzenie z trzech brakujących stron boiska, było to też podyktowane faktem, że przy remoncie drogi na ulicy Alojzego Czyża zostało rozebrane istniejące ogrodzenie oraz trybuna. W lipcu zostały wyremontowane piłko-chwyty, jeżeli chodzi o ten temat to Klub partycypował w kosztach tej
inwestycji z MOSiRem po połowie, a ludzie związani z klubem wykonali pracę przy tej inwestycji w czynie społecznym. Przed samą zimą boisko zostało wypiaskowane. Jeżeli chodzi o czas teraźniejszy to tylko i wyłącznie bieżące utrzymanie murawy mam tu na myśli koszenie. Została także przekazana przez MOSiR kosiarka (traktorek) do koszenia murawy. I tak jak wspomniałem wcześniej czekamy na montaż trybun. Powinno się także udać zamontować nowe boksy dla zawodników rezerwowych.

Jak wyglądają szanse, abstrahując od obecnej sytuacji, na budowę nowej szatni?

Szczerze to nie wiem i nawet nie myślę za bardzo teraz o tym. Jest już projekt nowej szatni wraz z pozwoleniem na budowę ważnym do końca 2021 roku. Nie chciałbym w obecnej sytuacji oceniać szans na jej budowę, ale może być bardzo ciężko z uwagi na sytuację związaną z wirusem COVID- 19, która na pewno nadszarpnie finanse wszystkich samorządów w Polsce, a jak wiem inwestorem budowy szatni jest Gmina. Pozostaje pozostać dobrej myśli i mieć nadzieje, że szybko wrócimy do normalności.

Jaki jest twój pomysł na dogranie sezonu oraz jakie są propozycje związku?

Wszystko zależy od tego kiedy tak naprawdę „wyjdziemy z domów”. Jak już wcześniej mówiłem piłka nożna w tym momencie schodzi na drugi plan. Najważniejsze jest zdrowie. Jeżeli chodzi o propozycje Śląskiego Związku Piłki Nożnej to warianty są trzy: anulowanie rozgrywek, zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami oraz zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków. W Podokręgu Bielsko-Biała mówiło się, że jeżeli uda się wrócić do rozgrywek w czerwcu to A-klasa zostanie podzielona na dwie grupy mistrzowską oraz spadkową. Wszystko będzie także uzależnione od decyzji PZPN. Ja natomiast uważam, że jeżeli uda się wznowić grę to powinniśmy zagrać całą rundę rewanżową, przecież nasza liga może nawet grać do końca lipca.
Ale tak jak mówię uzależnione wszystko jest od tego kiedy lub czy w ogóle wrócimy na boiska w tym sezonie. Jeżeli chodzi o zakończenie ligi przy obecnym stanie punktowym to każdy z trzech wariantów przedstawiony przez Śląski Związek Piłki Nożnej ma swoich zwolenników jak i przeciwników i nie ma na to „złotego środka”. W obecnej sytuacji nie pozostaje nam nic jak tylko czekać.

Jak wygląda obecnie twoje życie?

W obecnej sytuacji wychodzę z domu jedynie do pracy (choć w mojej branży widoczne jest spowolnienie) no i ewentualnie do sklepu na zakupy. Spędzam czas w domu, z rodziną, oglądam programy sportowe w tym powtórki meczy i czekam na rozwój sytuacji. Ważne, abyśmy teraz w miarę możliwości wszyscy zostali w domu i stosowali się do zaleceń. Mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy i obyśmy wszyscy pozostali zdrowi. Dziękuje.