O klubie…

W styczniu 2011 roku odbyło się spotkanie, które zainicjowali Sołtys Bronowa Marian Derlich oraz Krzysztof Karczyński. W spotkaniu wzięło udział jeszcze kilka osób między innymi: Waldemar Glos, Daniel Gaszczyk, Łukasz Dzida, Kamil Falewski, Janusz Zmełty. Wszyscy Ci Panowie przeszli do historii klubu, ponieważ właśnie na tym spotkaniu z ich inicjatywy został założony klub którego pełna nazwa to Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów.

Pierwotnie zostały założone dwie drużyny; drużyna trampkarzy oraz seniorów. Obie drużyny przystąpiły do rozgrywek w sezonie 2011/2012 odpowiednio: Seniorzy w Klasie B Podokręgu Bielsko-Biała, a trampkarze w Klasie D Trampkarzy Podokręgu Bielsko-Biała.
Trenerem drużyny Seniorów w debiutanckim sezonie był Jan Szczygielski, którego w przerwie sezonu zastąpił trener Mariusz Cupriak. Od listopada 2013 roku do czerwca 2015 roku funkcję trenera seniorów pełnił Pasz Paweł. Od lipca 2015 roku trenerem drużyny seniorów jest Jarosław Krystian pracujący wcześniej m.in. w Pionier Pisarzowce, Groń Bujaków, Orzeł Kozy. Historyczny pierwszy sezon Seniorzy UKS zakończyli na 9 miejscu w stawce 10 zespołów. W 18 meczach udało się zgromadzić 12 punktów: 4 zwycięstwa, 0 remisów, 14 porażek.
Kolejny sezon był już lepszy. Rotuz w stwce 8 drużyn zakończył sezon na piątym miejscu z dorobkiem 30 punktów w 21 meczach: 9 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek.
Pierwszym trenerem drużyny trampkarzy został Tadeusz Bednarczyk, który przed sezonem 2013/14 został zastąpiony przez Szymona Skęczka.
We wrześniu 2015 roku Klub utworzył sekcję żaków, której trenerem jest Szymon Skęczek.
Obecnie klub to około 60 zawodników.

Pierwszy mecz:
3.09.2011 rok  UKS Rotuz Bronów   vs.   LKS Zamek Grodziec Śląski   wynik   1 : 5

Pierwsza bramka:
Falewski Kamil – 50 minuta w meczu z LKS Zamek Grodziec Śląski 3.09.2011 rok

Pierwsza wygrana:
1.10.2011 rok UKS Rotuz Bronów   vs.   KS Iskra Rybarzowice   wynik:   2 : 1

Pierwszy hat-trick:
Mariusz Cupriak 23.09.2012 rok mecz: UKS Rotuz Bronów  vs.  LKS Ligota wynik 3:2

Najszybszy hat-trick:
Konrad Dzida 19.10.2013 rok mecz trampkarzy: UKS Rotuz Bronów vs.  Zamek Grodziec
hat-trick skompletowany do 7 minuty meczu

Najlepszy strzelec w historii: